YABANCI DİLLER

İNGİLİZCE

İngilizceyi okuma, yazma ve konuşma becerileri kazanmak suretiyle öğrenme anlamına gelmektedir. İngilizce kursların tamamı bu amaç doğrultusunda hizmet vermektedir. İngilizceyi öğrenmek isteyenlerin tamamına bu doğrultuda hizmet verilir. Birinci seviyede temel kavramlar, ikinci seviyeye geçildiğinde farklı bilgiler ve üçüncü seviyeye ilerledikçe farklı bilgiler ışığında günümüzde İngilizce eğitimi verilmektedir. Yabancı dil bilmek günümüzde bir ayrıcalıktır. Bu nedenle doğrultuda kendimizi geliştirmek suretiyle yaşam standardımızı yüksek tutabiliriz.

İngilizce Kursunun Amacı Nedir?

 İngilizceyi öğrenmeyi hedefleyen bir topluluğa C2 seviyesine kadar öğrenim sağlamaktadır. İngilizceyi öğrenmek sadece konuşmaktan ya da konuşulanı anlamaktan ibaret değildir. Okumak yazmak da kursların hedefi dahilindedir. Bu nedenle Şişli İngilizce kursu hem yazma hem okuma hem de anlayarak konuşma odaklı dil geliştirmeyi de amaçlamak gerekmektedir. Kurslarda dil seviyesini belirlemek ve değişimleri gözlemlemek amacıyla aralıklı olarak sınavlar da yapılmaktadır. Bu sayede kazanım olup olmadığı test edilmektedir.

İngilizce Kursuna Kimler Başvurabilir?

 Her seviyeden insanın kendini geliştirmek suretiyle katılarak baştan sona öğrenebileceği kurslar her ilde hemen her semtte hizmet vermektedir. Yabancı dil bilmek hele ki İngilizce bilmek günümüzde bir ayrıcalık haline gelmiştir. Yaşamın her alanında karşımıza bir şekilde İngilizce çıkmaktadır. Bu nedenle farklı yaş gruplarından pek çok kişi bu kurslara kayıt olmaya devam etmektedir. Bir tatil beldesinde bile ayrıcalık sağlayan İngilizceyi kur şeklinde ilerlemek suretiyle birazda pratik yaparak ilerletmek mümkündür. Öğrenmenin yaşı yoktur anlayışına sahip pek çok kişi kursa başvurmaktadır.