ÖZEL ANADOLU LÜGAT DİL ÖĞRETİM MERKEZİ (ANDİMER)

Lügat Eğitim Danışmanlık Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi ve buna bağlı olarak  2014 yılında açılan Özel Anadolu Lügat Dil Öğretim Merkezi (ANDİMER), Gaziantep’te eğitim öğretim faaliyetinde bulunan; Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere birçok dillerin öğretiminin yapıldığı “Dil Öğretim Merkezi”dir. “Yeni bir dil, yeni bir dünya” sloganıyla yola çıkmış olan ANDİMER; Gaziantep ve çevre illerde ikamet eden, özellikle Suriyeliler ve Iraklılar başta olmak üzere bütün yabancılara Türkçe Öğretimi hizmetinin yanı sıra, yabancı öğrencilere yönelik YÖS ve SAT sınavlarıyla ilgili olarak eğitim ve üniversite tercihleri konusunda destek olmaya devam etmektedir.

ANDİMER, 2017 yılından beri Metropol Eğitim Kurumlarının Gaziantep Şubesidir.

ANDİMER; Gaziantep merkezli olmak üzere, Şanlıurfa, Mersin, Hatay, Kilis, Kahramanmaraş, Osmaniye vb. çevre illerde çoğunluğu online olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. ANDİMER; Ankara Üniversitesi TÖMER’in Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin ve Hatay illerinde birkaç yıl Sınav Şubeliğini yapmıştır. Sınavlarda başarılı olanlara A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde SERTİFİKALARI ve C1 seviyesinde ise DİPLOMALARI verilmiştir.

2018 yılında Lügat Yönetimi tarafından “Yeni Lügat Dil Öğretim Merkezi Ticaret Limited Şirketi”  kurulmuştur. Yeni Lügat Dil Öğretim Merkezi Ticaret Limited Şirketi, 22 Şubat 2020’den itibaren de İstanbul Üniversitesi Dil Merkezinin Gaziantep Sınav Merkezi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. İ.Ü. Dil Merkezi ile “İstanbul Üniversitesi Türkçe Düzey Belirleme Sınavlarını” ve “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği Sertifika Programını” organize etmektedir.

Yeni Lügat’a bağlı olarak “Özel Anadolu Akademi Kişisel Gelişim Kursu” ile “Özel Geleceğin Robotik Ve Yönetim Akademisi Meslek Edindirme ve Mesleki Gelişim Kursu” Aralık  2020’de eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

ANDİMER’de, haftanın 6 günü 09:00-21:00 saatleri arasında dersler verilmektedir.

ANDİMER’de öğretim, alanında uzman eğitim kadrosu tarafından yapılmaktadır.

ANDİMER’de, çocuklar için Türkçe, özel amaçlı Türkçe kursları (Konuşma Türkçesi, Ticari Türkçe vb.) bulunmaktadır. Kayıtlı öğrencilerine ücretsiz konuşma dersleri de verilmektedir.